Przybędzie szpitalnych łóżek dla dzieci z wadami serca

Polska kardiochirurgia, w tym i dziecięca, jest chlubą naszej medycyny. Lekarze potrafią leczyć na poziomie światowym.
Niestety, w ośrodkach brakuje miejsc dla dzieci, a w budżecie Ministerstwa Zdrowia pieniędzy na konieczną rozbudowę klinik kardiologicznych. Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie Prokocimiu od lat pozyskuje środki na ten cel również z różnych fundacji.
Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że jest nadzieja, iż znajdą się środki na rozbudowę oddziału kardiochirurgii dziecięcej w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W ten sposób możliwe będzie skrócenie dziecięcych kolejek do operacji wad serca.
W Klinice Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie lekarze operują co roku blisko 400 dzieci chorych na serce. Wiele z nich wymaga długiego, wieloetapowego leczenia.
Tymczasem na oddziale intensywnej terapii kardiochirurgicznej szpital ma tylko 10 miejsc. Dlatego placówka postanowiła zorganizować koncert charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na zorganizowanie dwóch dodatkowych miejsc na tym oddziale.

Szacowanie potrzeb

Jak już informowaliśmy na stronach portalu rynekzdrowia.pl, koncert charytatywny z udziałem grupy muzyków "Wiener Solisten" i polskich śpiewaków operowych odbył się 18 stycznia 2009 r.
w Filharmonii Krakowskiej.
Podczas koncertu zorganizowana została licytacja, na którą wiedeńscy muzycy przekazali współczesną kopię skrzypiec Guarneri del Gesu. Obok skrzypiec, zlicytowane zostały dwie grafiki Salvadora Dalego, przekazane przez prof. Janusza Skalskiego, szefa Kliniki Kardiochirurgii w Krakowie Prokocimiu.
- Koszt utworzenia dodatkowych dwóch miejsc na oddziale intensywnej terapii kardiochirurgicznej to 1 mln zł.
Chcemy też zmodernizować oddział chirurgiczny, jednak tu potrzebne są już większe nakłady, ponieważ konieczne są gruntowne prace remontowe. Na ten cel potrzebujemy 5 mln zł - mówi portalowi rynekzdrowia.pl Magdalena Oberc, rzecznik prasowy krakowskiej kliniki.
Dodaje, że koncert charytatywny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, także wielu znanych osób.

Jak świeże bułeczki

- Bilety, mimo że nie były tanie, bo kosztowały 150 zł, rozeszły się niczym świeże bułeczki. Wszystkie zostały sprzedane.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH