Ekspansja nowych technologii

Na 25. Międzynarodowych Targach Sprzętu i Wyposażenia Medycznego Salmed 2014 w Poznaniu (Poznań, 10-12 lutego 2014 r.) prezentowało się 300 wystawców z 22 krajów z całego świata, którzy przedstawili niemal sto nowości produktowych.

Co warte odnotowania wśród wystawców, obok takich światowych potęg producenckich w branży medycznej, jak chociażby Philips, Agfa czy Samsung, coraz więcej jest polskich firm - i to nie tylko przedstawicieli uznanych zagranicznych marek - ale przede wszystkim rodzimych producentów sprzętu, wyposażenia oraz oprogramowania służącego medycynie.

- Cechą wyróżniającą Salmed spośród innych targów tego typu jest ich szeroki zakres tematyczny. Można zobaczyć na nich zarówno najnowocześniejsze osiągnięcia myśli inżynierskiej w aparaturze oraz sprzęcie medycznym, jak i nowe trendy zarówno we wzornictwie, a także ergonomii wyposażenia. Jest również sprzęt laboratoryjny, terapeutyczny, rehabilitacyjny. Salmed dzisiaj to jednak nie tylko tradycyjne targi. To także ponad 20 paneli dyskusyjnych i konferencji - mówi Rynkowi Zdrowia Monika Wietrzyńska, dyrektor targów Salmed.

Wyzwania dla architektów i wykonawców

Jak przyznaje dyrektor Wietrzyńska, organizatorzy byli zaskoczeni zainteresowaniem, które wzbudziła pierwsza polska edycja międzynarodowego kongresu Hospital Build & Infrastructure Poland 2014, której inicjatorem i realizatorem, wraz z partnerami, była firma ALVO Medical. Do tej pory tego rodzaju wydarzenia były znane jedynie w Europie Zachodniej, Dalekim Wschodzie czy w Indiach.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni odbiorem tego wydarzenia, zarówno ze strony architektów zajmujących się zawodowo problematyką medyczną, których ponad czterdziestu wzięło udział w kongresie, ale także wykonawców projektów, dyrektorów szpitali oraz personelu, który później w tych nowo zaprojektowanych i zrealizowanych przestrzeniach medycznych ma pracować - dodaje Monika Wietrzyńska.

Jak podkreśla Alina Kubiak, marketing manager w firmie ALVO, która od czterech lat jest partnerem w organizacji Hospital Build & Infrastructure na świecie, w Poznaniu zainteresowanie tym wydarzeniem przerosło wszelkie oczekiwania. Tematami kongresu była budowa i architektura szpitali oraz nowoczesne zarządzanie placówkami medycznymi, a wspólnym mianownikiem - ich funkcjonalność. Wykładowcami byli polscy i europejscy architekci, dostawcy technologii medycznych, obok ALVO Medical także Dräger Polska, Tarkett. Swoimi doświadczeniami w nowoczesnym zarządzaniu szpitalem podzielili się praktycy - lekarze i dyrektorzy szpitali.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH