Doczekaliśmy się elektronicznej rewolucji

Rozmowa z Waldemarem Grudniem,prezesem zarządu CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.

Rynek Zdrowia: - Czy to prawda, że historia obchodzącej w tym roku 20-lecie firmy CompuGroup Medical Polska zaczęła się w... szpitalnej piwnicy?

Waldemar Grudzień: - W latach 90. wiele firm rozpoczynało swoją działalność w przysłowiowym garażu. Były to czasy na pewno bardzo pionierskie. Nasza siedziba nie mieściła się w garażu, ale w szpitalnej piwnicy, jednak nigdy nie byliśmy typowym "garażem", bo od samego początku mieliśmy ambicje dużej firmy, realizującej międzynarodowe projekty.

W początkowym okresie bardzo duży wpływ na rozwój naszej firmy miała Akademia Medyczna w Lublinie. Było to również inspiracją do stworzenia nazwy f irmy UHC (University Health Care). Firma nie byłaby tym, czym jest teraz, gdyby nie jest współzałożyciel - pan Marek Wesołowski, którego charyzma i niespożyte pokłady energii, wiedzy medycznej oraz pomysłów i determinacji, pomogły nadać jej właściwy kierunek rozwoju.

- Pionierskie czasy mamy już dawno za sobą. CompuGroup Medical to międzynarodowa korporacja. Jaka jest obecnie struktura holdingu i miejsce CGM na światowym rynku eHealth?

- CompuGroup Medical ma siedzibę główną w Koblencji. Jest jedną z wiodących firm sektora eHealth na świecie. Firma prowadzi działalność aż w dziewiętnastu krajach świata, zatrudniając ponad cztery tysiące pracowników. W 2006 roku CGM Polska (wtedy funkcjonującą pod nazwą UHC Sp. z o.o.) stało się częścią CompuGroup Medical. Tym samym uzupełniliśmy ofertę grupy o systemy szpitalne oraz systemy diagnostyki obrazowej, w których specjalizujemy się od początku działalności. W samym Lublinie zatrudniamy aktualnie ponad dwieście sześćdziesiąt osób. Warto tu wspomnieć, co zresztą nie jest typowe dla tego typu firm, że mamy ogromny, bo ponad 150-osobowy dział rozwojowy.

Przynależność do struktury międzynarodowej f irmy, która zajmuje się wyłącznie informatyką medyczną, daje duże korzyści. Od początku działalności współpracowaliśmy z partnerami z zagranicy przy dużych projektach międzynarodowych. Pozwoliło nam to zdobyć ogromną wiedzę i doświadczenie na temat organizacji służby zdrowia, jak również potrzeb informacyjnych w krajach zachodnich.

Wejście w struktury międzynarodowej grupy w 2006 roku poszerzyło nasz dostęp do wiedzy dziedzinowej i zaplecza naukowego, a także pozwoliło nam czerpać z doświadczeń zdobytych na rynkach medycznych poszczególnych krajów.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH