Do osiągnięcia sukcesu potrzebni są ludzie

Mamy to szczęście, że nasi pracownicy wiążą się z firmą na lata. Ponad 60% z nich jest z nami już ponad 10 lat. Dzięki temu możemy długoterminowo myśleć o rozwoju firmy - mówi JOANNA DREWLA, dyrektor generalna Servier Polska.

Rynek Zdrowia: W tym roku firma Servier obchodzi jubileusz 25-lecia działalności w Polsce. Początki francuskiego koncernu w naszym kraju sięgają wczesnych lat 90. XX wieku. Z perspektywy ćwierćwiecza, jak oceniają Państwo bilans 25 lat obecności w Polsce? Czy udało się zrealizować zakładane cele?

Joanna Drewla:

- Rok, w którym obchodzimy 25-lecie, jest dla nas niezwykle ważny, ponieważ możemy już z długoletniej perspektywy obecności na polskim rynku podsumować nasze dotychczasowe aktywności, które zmieniały się pod kątem celów i obszarów działania na przestrzeni tych lat.

Gdy w 1992 roku grupa Servier postawiła na Polskę i właśnie tu ulokowała duże inwestycje zarówno w produkcję, jak i działalność naukowo-badawczą, filia firmy w naszym kraju liczyła zaledwie siedmiu pracowników, a na rynek wprowadzaliśmy jeden lek. Z perspektywy tych 25 lat możemy powiedzieć, że nasza firma, tak samo jak Polska, rozwijała się w tym okresie bardzo dynamicznie.

Dziś zatrudniamy już ponad 5 00 wykwalifikowanych pracowników, którzy są odpowiedzialni zarówno za działalność naukowo-badawczą, jak i produkcję, edukację oraz promocję. Również portfolio naszych leków znacznie się powiększyło, także o nowe obszary terapeutyczne, jak na przykład onkologia. Dziś lekami Servier leczonych jest już ponad milion Polaków.

- Jedną z kluczowych inwestycji w Polsce było uruchomienie fabryki leków w Polsce, jako inwestycji rzutującej na cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Co zdecydowało wtedy o wyborze lokalizacji?

- Po pierwsze, Polska była i jest dynamicznie rozwijającym się krajem z perspektywicznym rynkiem. Po drugie, Grupa Servier miała przekonanie, że w Polsce, która jeszcze przed transformacją mogła pochwalić się silnym przemysłem farmaceutycznym, znajdzie wysokiej klasy specjalistów i środowisko umożliwiające szybką, pewną i bezpieczną implementację nowoczesnych technologii transferowanych tutaj z Francji.

Tak też się stało. Już pięć lat po utworzeniu w Polsce filii firmy Servier, Grupa zainwestowała w produkcję leków w naszym kraju. Dzięki wysokim kompetencjom polskiego zespołu już rok od dokonania inwestycji możliwe było przeniesienie do Warszawy produkcji większości leków dostępnych wówczas w Polsce. Obecnie prawie 100% opakowań leków Servier, które trafiają do polskich pacjentów, jest produkowanych właśnie na warszawskiej Białołęce, w fabryce, która jako pierwsza w kraju otrzymała certyfikat GMP (Good Manufacture Practice) potwierdzający, że produkowane tu leki spełniają rygorystyczne normy jakości i bezpieczeństwa.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH