XVI Okręgowy Zjazd Lekarzy w Warszawie

Bez jakichkolwiek znaczących uchwał i stanowisk zakończyły się w Warszawie obrady XVI Okręgowego Zjazdu Lekarzy.
Brak kworum uniemożliwił głosowanie nad zgłoszonymi propozycjami. Na początku obrad przyjęto jedynie budżet, udzielono absolutorium organom Izby i przeprowadzono wybory uzupełniające sędziów Sądu Lekarskiego.

Minister popierała...

Gościem Zjazdu była m.in. minister zdrowia Ewa Kopacz, która powiedziała, że jest dumna z tego, że wywodzi się ze środowiska lekarskiego, poprosiła też mazowieckich lekarzy o poparcie oraz pomoc w przeprowadzaniu reform.
Dodała, że jest zadowolona ze współpracy z doktorem Andrzejem Włodarczykiem - wiceministrem zdrowia oraz przewodniczącym Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Mówiła, że dr Włodarczyk podczas codziennej pracy przypomina jej o oczekiwaniach środowiska lekarskiego.
Część delegatów w swoich wystąpieniach krytykowała decyzję przewodniczącego ORL w Warszawie odnośnie obejmowania jednocześnie stanowiska w samorządzie lekarskim i Ministerstwie Zdrowia. Pytano też o kontrowersyjne wypowiedzi na łamach prasy. Nie złożono jednak wniosku o jego odwołanie. Część lekarzy deklarowała jednak swoje zaufanie i poparcie, tłumacząc, że samorząd zawsze chciał mieć taki dobry kontakt, jak obecnie z Ministerstwem Zdrowia.
Dr Włodarczyk przekonywał delegatów, że podczas prac ministerstwa zawsze lobbuje na rzecz środowiska i samorządu lekarskiego. Dodał, że już dwukrotnie składał rezygnację z zajmowanego w ministerstwie stanowiska.

...a wiceminister zrezygnował

Delegaci byli rozczarowani wynikiem obrad Zjazdu. Mówili, że nie mają co przekazać kolegom z placówek, które reprezentują. Postulowali o zmianę formy bądź organizacji obrad.
Jak wiadomo, 6 maja wiceminister Włodarczyk podał się do dymisji, jak sam oficjalnie podał - z przyczyn zdrowotnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH