Firma KCR złożyła prospekt emisyjny

KCR SA, firma Research &Development (R&D), prowadząca badania kliniczne, złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. W najbliższych latach planujemy rozwijać spółkę poprzez akwizycje, budując silną grupę kapitałową prowadzącą badania kliniczne w Europie Środkowo-Wschodniej - poinformował zarząd spółki.
- Na przejęcia zamierzamy wydać około 50 mln zł, z czego część pieniędzy będzie pochodziła ze środków z nowej emisji akcji, a część ze środków własnych i z kredytów bankowych. Sama oferta będzie znacznie większa, ponieważ zamierzamy także sprzedać część akcji dotychczasowych właścicieli, którzy nadal będą utrzymywać kontrolę nad firmą - powiedział Adam Kruszewski, prezes zarządu KCR. - Liczymy na to, że ofertę uda nam się przeprowadzić w I kwartale 2008 r.

Specjalizacja

W ciągu 10 lat działalności spółka KCR przeprowadziła 80 badań klinicznych, współpracując w tym czasie z ponad 7200 ośrodkami medycznymi. - Jesteśmy największą firmą R&D z rodzimym kapitałem, prowadzącą badania kliniczne w regionie Europy Środkowej. Klientami spółki są światowe koncerny farmaceutyczne. Obecnie firma posiada oddziały na Ukrainie i w krajach nadbałtyckich. Koordynuje też badania w całej Europie Środkowej, Rosji oraz Europie Zachodniej - czytamy w komunikacie firmy informującym o planach wejścia na giełdę.
KCR specjalizuje się w przeprowadzaniu badań faz II-IV (badania wstępne na kilkudziesięciu chorych, wieloośrodkowe międzynarodowe badania na tysiącach chorych, badania porejestracyjne) oraz zarządzaniu projektami.

Ambitny plan

W najbliższych kilku latach spółka zamierza rozszerzyć swoją działalność na inne kraje, aby skutecznie konkurować z firmami globalnymi. Zamierza też poszerzyć działalność o nowe kompetencje: faza I (pierwsze badania z udziałem ludzi), data management (gromadzenie danych z badań klinicznych i ich przetwarzanie) oraz badania przedkliniczne (badania w laboratoriach i na zwierzętach).

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH