Ministerstwo Zdrowia przedstawiło do konsultacji projekt rozporządzenia dotyczący autoryzacji w zakresie m.in. wyrobów medycznych.

Projektowane rozporządzenie określa sposób spełnienia szczegółowych wymagań przez jednostki ubiegające się o autoryzację ministra właściwego do spraw zdrowia w celu notyfikacji w zakresie wyrobów medycznych, wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro i aktywnych wyrobów medycznych do implantacji.

W rozporządzeniu rozwinięto szczegółowo wymagania wobec jednostek ubiegających się o autoryzację i sposób sprawdzania, czy jednostka je spełnia.

Określono dokumentację, procedury i działania jednostki notyfikowanej, jakie podlegają nadzorowi i kontroli sprawowanej przez ministra właściwego do spraw zdrowia - w szczególności zakres i sposób sprawowania nadzoru oraz tryb przeprowadzania kontroli jednostek notyfikowanych zgodnie z delegacją zawartą w art. 37 ust. 10 Ustawy z 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. Nr 107, poz. 679).

Projektowane przepisy regulują szczegółowe wymagania wobec jednostek - organizacji, sposobu działania, tworzenia i przechowywania dokumentacji, kompetencji personelu, niezależności i bezstronności w postępowaniu.

Projekt rozporządzenia: www.mz.gov.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH