Aby było bezpiecznie

Rozpoczynamy publikację cyklu artykułów pod wspólnym hasłem "Zdrowy szpital". W kolejnych numerach miesięcznika zamieszczać będziemy teksty dotyczące różnych obszarów działalności placówek - nie tylko w aspekcie medycznym, ale także finansowym, prawnym i organizacyjnym.

Tak szeroka formuła nowego cyklu artykułów, które ukazywać się będą w Rynku Zdrowia do końca tego roku, ma na celu przedstawienie poszczególnych zakresów działalności podmiotów leczniczych w całej ich złożoności. Podczas ubiegłorocznej edycji Forum Rynku Zdrowia, jeden z architektów słusznie zauważył, że szpitale są jak małe miasta, co trafnie oddaje wielość funkcji, jakie realizują lecznice.

Bodaj jednym z najważniejszych zadań, przed jakim stają codziennie osoby zarządzające szpitalami, jest zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa zarówno pacjentom, jaki i pracownikom, obejmującego nie tylko kwestie medyczne. Trudno wyobrazić sobie prawidłowy przebieg procesu leczenia na przykład bez możliwości zakupu leków, aparatury, materiałów medycznych.

Stąd bardzo zróżnicowana tematyka tekstów, które będziemy zamieszczać w ramach cyklu. O tej różnorodności - mamy nadzieję - świadczy także zawartość raportu w tym wydaniu Rynku Zdrowia.

W kolejnych numerach miesięcznika pisać będziemy między innymi o takich zagadnieniach jak: zarządzanie ryzykiem w szpitalach; jakość świadczeń zdrowotnych; zobowiązania i płynność finansowa jednostek ochrony zdrowia a ciągłość udzielanych świadczeń; polityka kadrowa w polskich szpitalach; zakażenia szpitalne - skala problemu, profilaktyka, aspekty organizacyjne, medyczne i prawne. Pozostajemy także otwarci na sugestie Czytelników dotyczące tematyki poruszanej w cyklu publikacji "Zdrowy szpital".

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH