Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji związanych z tzw. infrastrukturą usług społecznych. Można je składać od 11 do 18 lipca 2016 r. i otrzymać jednorazowe wsparcie od 500 tys. do 7,5 mln zł.

Małgorzata Adamska, zastępca dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, tłumaczy w Nowej Trybunie Opolskiej, że głównym celem naboru jest stworzenie w regionie placówek opiekuńczych i specjalnych mieszkań wspomaganych dla osób niesamodzielnych (m.in. starszych, chorych, niepełnosprawnych), a obiekty - w odróżnieniu od już funkcjonujących dużych placówek - mają być kameralne, rodzinne.

W ramach projektu można też - jako element uzupełniający - realizować usługi opiekuńcze lub asystenckie, świadczone w miejscu zamieszkania osoby nie-samodzielnej.

Wnioski o dof inansowanie mogą składać mikro, małe i średnie firmy z woj. opolskiego. Mogą pozyskać pieniądze na adaptację, remont lub przebudowę lokalu czy budynku, a także na jego budowę, a inwestycje te - zaopatrzone zarówno w infrastrukturę, jak i w wyposażenie - mają dawać możliwość świadczenia usług na rzecz osób niesamodzielnych.

Wnioski można składać od 11 do 18 lipca 2016 r. i uzyskać od 45 do 70% dofinansowania. Jego minimalna kwota to 500 tys. zł, a maksymalna - 7,5 mln. Pula 75 mln zł, dostępna w ramach naboru, podzielona została terytorialnie między subregiony (brzeski - ponad 7,5 mln zł, kędzierzyńsko-kozielski - 12,7 mln zł, północny - 14,1 mln zł, południowy - 17,7 mln zł oraz aglomeracja opolska - 22,9 mln zł). Konkurs ma zostać rozstrzygnięty w grudniu 2016 r.

W latach 1989-2013 w Opolskiem odnotowano największy przyrost liczby osób po 65. r.ż. (o prawie 7%), a odsetek osób powyżej 80. r.ż. podwoił się - z 2% do 4%.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH