Znamy finał sprawy, którą Rzecznik Praw Pacjenta wszczął przeciwko szpitalowi W styczniu 2016 r. Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie cywilne przeciwko szpitalowi, który naruszył prawo małoletniego pacjenta. Fot. Archiwum

Sprawa cywilna dotycząca naruszenia praw pacjenta, w której Rzecznik Praw Pacjenta brał udział na prawach przysługujących prokuratorowi, zakończyła się ugodą.

15 lutego 2017 r. przed sądem rejonowym w woj. podkarpackim została zawarta ugoda pomiędzy Rzecznikiem Praw Pacjenta, podmiotem leczniczym i pacjentem. Kwota ugody opiewa na sumę 30 tys. zł.

W styczniu 2016 r. Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie cywilne przeciwko szpitalowi, który naruszył prawo małoletniego pacjenta.

- Naruszenie dotyczyło prawa dziecka-pacjenta do świadczeń zdrowotnych udzielanych z należytą starannością oraz prawa rodziców do wyrażenia zgody na udzielenie określonych świadczeń zdrowotnych po otrzymaniu informacji o możliwych metodach diagnostycznych i leczniczych, dających się przewidzieć następstwach ich zastosowania albo zaniechania - tłumaczy biuro RPP.

Jest to pierwsza ugoda jaka zapadła w powództwie wytoczonym przez RPP, w którym brał on udział w toczącym się postępowaniu na prawach przysługujących prokuratorowi.

Więcej: www.bpp.gov.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH