NFZ opublikował treść zarządzenia prezesa NFZ zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia. Zarządzenie umożliwia dostęp do dwóch leków w ramach importu docelowego.

Zmiany wprowadzone zarządzeniem wprowadzają rozwiązania mające na celu zapewnienie dostępu do leków stosowanych w ramach chemioterapii, a czasowo niedostępnych na obszarze Polski.

W związku z brakiem dostępności produktów leczniczych: Vesanoid, tretinoinum, kapsułki miękkie - 10 mg oraz Myocet, doxorubicinum liposomanum nonpegylatum, proszek, dyspersja i rozpuszczalnik do koncentratu do sporządzania dyspersji do infuzji - 50 mg, Minister Zdrowia wydał zgodę na stosowanie produktów leczniczych sprowadzanych do kraju w ramach importu docelowego. Powyższe ma na celu zapewnienie dostępności do odpowiedników ww. produktów leczniczych.

W zakresie § 1 zarządzenia, wprowadzającego zmiany do zarządzenia Nr 68/2016/DGL Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie chemioterapia, zmiany te dotyczą nadania nowego brzmienia załącznikowi nr 1t do zarządzenia określającego Katalog świadczeń dodatkowych - leczenie szpitalne – chemioterapia, w części B, poprzez dodanie świadczeń:

1) 5.08.05.0000183 Procedura podania leku zawierającego substancję czynną (tretinoinum) - 100 mg.
2) 5.08.05.0000184 Procedura podania leku zawierającego substancję czynną (doxorubicinum liposomanum nonpegylatum) – 100 mg.

Więcej: nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH