Czekamy na przeprosiny w mediach - powiedziała reprezentująca Mirosława Garlickiego mec. Magdalena Bentkowska. Potwierdziła, że na konto kancelarii wpłynęło zadośćuczynienie od Zbigniewa Ziobry, które nakazał mu zapłacić sąd. Wyraziła także satysfakcję, że procesowy przeciwnik zaczął wykonywać wyrok.

Gdy w lutym 2007 r. CBA zatrzymała ordynatora kardiochirurgii ze szpitala MSWiA w Warszawie, a dwa dni później sąd go aresztował, informację i film z zatrzymania ujawniono na wspólnej konferencji Zbigniewa Ziobry i szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Lekarzowi zarzucono m.in. korupcję i zabójstwo pacjenta. Mówiąc o aresztowaniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oświadczył, że „już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie”.

Lekarz spędził w areszcie trzy miesiące, po których sąd apelacyjny nakazał zwolnienie go, uznając zarzut zabójstwa za mocno wątpliwy. Śledztwo w tej sprawie jest ostatecznie umorzone. Sąd stwierdził, że kardiochirurg ratował pacjentów.

Za słowa ministra Mirosław Garlicki wytoczył byłemu ministrowi sprawiedliwości cywilny proces o ochronę dóbr osobistych. Wygrał go w obu instancjach - w grudniu zeszłego roku Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał Zbigniewowi Ziobrze przeprosić kardiochirurga w trzech stacjach telewizyjnych i zapłacić mu 30 tys. zł zadośćuczynienia.

Zbigniew Ziobro i jego prawnicy nie zgadzają się z wyrokiem i już sporządzają skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego. Według byłego ministra, szczególnie dotkliwy jest dla niego koszt wykupienia czasu antenowego w telewizjach, które miałyby wyemitować planszę z tekstem przeprosin. „To w istocie konfiskata majątku i zabranie dorobku całego życia” - mówił dodając, że realizując wyrok sądu prawdopodobnie będzie musiał sprzedać mieszkanie w Krakowie.

Mirosław Garlicki ma prawo domagać się tzw. zastępczego wykonania wyroku przeprosin - tj. wykupienia ich w trzech stacjach TV i wystawienia za to rachunku Zbigniewowi Ziobrze. Mec. Magdalena Bentkowska powiedziała, że na razie nie zamierza korzystać z tej możliwości.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH