Naczelny Sąd Lekarski w Warszawie będzie wyjaśniał, czy prof. Ariadna Gierek-Łapińska naruszyła swym zachowaniem kodeks etyki lekarskiej.

Przewodniczący Okręgowego Sądu Lekarskiego w Katowicach uznał, że z uwagi na dotychczasowy dorobek słynnej okulistki, jej pozycję w świecie medycznym, śląskie środowisko lekarskie mogłoby być „nie do końca obiektywne” w wydaniu ostatecznej oceny.
Przypomnijmy, że prof. Gierek-Łapińskiej dwukrotnie wykazano przebywanie na terenie Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach w stanie nietrzeźwości. Z początkiem lutego samorząd lekarski zawiesił ją w prawach wykonywania zawodu na czas leczenia odwykowego.
W tym samym mniej więcej czasie NIK wykazała szereg nieprawidłowości finansowych, dotyczących głównie przetargów na sprzęt medyczny, w placówce kierowanej przez prof. Ariadnę Gierek-Łapińską. Z końcem kwietnia okulistkę zdymisjonowano z dyrektorskiego stanowiska.
Alkoholowe incydenty samorząd lekarski uznał za naruszenie kodeksu etyki lekarskiej. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej skierował więc sprawę do Okręgowego Sądu Lekarskiego.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH