Wrocław: dyrektor szkoły medycznej skazany na 2 lata w zawieszeniu

Wrocławski sąd skazał dyrektora tamtejszej Policealnej Szkoły Medycznej LifeMed Tomasza M. na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 4 lata. M. oszukał ludzi, twierdząc, że placówka ma uprawnienia szkoły publicznej, choć ich nie miała.

Tomasz M. w 2006 r. założył szkołę dla ratowników medycznych, do której przyjął ok. 50 chętnych, zapewniając, że placówka ma uprawnienia szkoły publicznej i po jej skończeniu każdy zdobędzie potrzebne do wykonywania zawodu uprawnienia.

Wszyscy musieli wpłacić wpisowe – ok. 100 zł – oraz miesięczne czesne po 250 zł. Po roku nauki okazało się, że szkoła nie ma takich uprawnień. Studenci poczuli się oszukani i zawiadomili prokuraturę.

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście uznał 9 grudnia Tomasza M. za winnego tego, że od września 2006 r. do września 2007 r., będąc dyrektorem Policealnej Szkoły Medycznej LifeMed we Wrocławiu, używał jako autentycznej pieczęci urzędowej z wizerunkiem orła, mimo iż nie miał prawa posługiwać się taką pieczęcią.

M. – według sądu – w ten sposób poświadczał nieprawdę w wystawianych dokumentach dotyczących uprawnień prowadzonej przez siebie szkoły.

Sąd orzekł dla M. karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 4 lata. „Orzeczono również obowiązek naprawienia szkody poprzez zobowiązanie oskarżonego do uiszczenia na rzecz poszkodowanych kwot odpowiednich do poniesionych przez nich strat” –  podało biuro prasowe sądu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH