Wójcik-Klikiewicz odwołana z powodu "braku dostępu do danych NFZ"

Podstawą odwołania Pani Barbary Wójcik-Klikiewicz jako przedstawiciela NFZ z Rady Przejrzystości AOTM jest art. 31s ust. 16 pkt 6 ustawy o świadczeniach, czyli "uchylanie się od wykonywania obowiązków członka Rady Przejrzystości albo nieprawidłowego wykonywania tych obowiązków" - informuje nas Ministerstwo Zdrowia, które zapytaliśmy o powody takiej decyzji.

19 marca br. Minister Zdrowia odwołał Barbarę Wójcik-Klikiewicz ze stanowiska członka Rady Przejrzystości.

"Art. 31s ust. 16 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych uprawnia Ministra właściwego do spraw zdrowia do odwołania członka Rady Przejrzystości z własnej inicjatywy. W ocenie NFZ i Ministerstwa Zdrowia, zaistniała sytuacja, która wypełniła dyspozycję art. 31s ust. 16 pkt 6 ww. ustawy i stanowi podstawę odwołania Pani Barbary Wójcik-Klikiewicz jako przedstawiciela NFZ z Rady Przejrzystości" - stwierdza MZ.

Dodaje: "Brak świadczenia pracy na rzecz NFZ od początku stycznia 2014 roku i przyszłe pewne rozwiązanie stosunku pracy uniemożliwia w sposób rzetelny i prawidłowy reprezentowanie Prezesa NFZ w pracach Rady Przejrzystości, z uwagi na brak dostępu do aktualnej wiedzy i danych NFZ".

Rada Przejrzystości pełni funkcję opiniodawczo-doradczą dla prezesa AOTM.

W skład Rady Przejrzystości wchodzi 10 osób posiadających doświadczenie, uznany dorobek oraz co najmniej stopień naukowy doktora nauk medycznych lub dziedzin pokrewnych, lub innych dziedzin odpowiednich dla przeprowadzenia oceny świadczeń opieki zdrowotnej, w tym etyki; 4 przedstawicieli ministra właściwego do spraw zdrowia oraz po dwóch przedstawicieli NFZ, URPL i Rzecznika Praw Pacjenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH