Władze Kołobrzegu: spokojnie, pozostaniemy uzdrowiskiem

W Kołobrzegu zaniepokojenie - miasto może stracić status uzdrowiska.

Mimo ponagleń Ministerstwa Zdrowia miasto nie przesłało do resortu odpowiednich dokumentów. Ich sporządzanie i zatwierdzenie jest wymogiem wynikającym z ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej.

Zaniepokojone przedłużającym się milczeniem Kołobrzegu Ministerstwo Zdrowia wysłało 1 czerwca ultimatum, w którym stwierdza się, że „niedostarczenie zatwierdzonego przez Radę Gminy statutu uzdrowiskowego w wyznaczonym terminie, będzie skutkowało rozpoczęciem procedury pozbawienia obszaru statusu uzdrowiska.”

Prezydent miasta usiłował 8 czerwca wprowadzić do porządku obrad sesji punkt dotyczący tej kwestii i poprosić radnych o akceptację operatu zawierającego m.in. podział miasta na strefy: „A” (nadmorska), „B” (centrum miasta) i „C” (pozostała część miasta, na której można wznosić różne obiekty).

Jednak radni nie zgodzili z propozycjami prezydenta dotyczącymi zmiany podziału stref i nie chcieli kontynuować dyskusji na ich temat. Jednym z punktów zapalnych był problem Wyspy Solnej, która miałaby się znaleźć w strefie C, dzięki czemu jeden z przedsiębiorców mógłby wybudować hipermarket.

– Nie ma zagrożenia dla Kołobrzegu – uspokaja kuracjuszy w rozmowie z portalem rynekzdrowia. pl Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. – Ministerstwo prolongowało termin na wrzesień. Do tego czasu będziemy mieć statut i odpowiedni operat, w którym uwzględnia się nie tylko podział miasta na strefy, ale również pomiary czystości środowiska, hałasu itp. Wypadły one pomyślnie dla naszego miasta. Kuracjuszy zapraszamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH