Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta odmówiło kierowcy, który stracił w wypadku dwie nogi, zapłacenia za przystosowanie jego mieszkania do poruszania się na wózku - informuje Gazeta Wyborcza.

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Warta odmówiło kierowcy, który stracił w wypadku dwie nogi, zapłacenia za przystosowanie jego mieszkania do poruszania się na wózku.


Krzysztof Olszewski był zawodowym kierowcą. 12 października zeszłego roku w prowadzonego przez niego neoplana z 73 pasażerami wjechał tir. Lekarze musieli amputować Olszewskiemu dwie nogi nad kolanami.

Poszkodowany zwrócił się do Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta, której klientem był sprawca wypadku (kierowca tira) o wypłatę odszkodowania oraz 200 tys. zł zaliczki na pokrycie kosztów leczenia. Przez cztery miesiące Warta nie odpowiadała na jego pisma i telefony. Dopiero w lutym, po interwencji Gazety Wyborczej, Olszewski dostał 60 tys. zł. Warta zapłaciła mu też 2,7 tys. zł za leki i częściowo zrefundowała zakup protez. Od kilku dni Olszewski uczy się w nich chodzić w prywatnym zakładzie rehabilitacyjnym.

- Nawet jeżeli za kilka miesięcy zacznę w nich samodzielnie chodzić, to i tak do końca życia nie rozstanę się z wózkiem inwalidzkim - tłumaczy Olszewski.

Po wypadku 42-letni mężczyzna musiał całkowicie przebudować swoje mieszkanie. Tak, żeby mógł po nim jeździć wózkiem. Robotnicy poszerzyli więc wszystkie drzwi, zbudowali na schodach podjazd oraz poszerzyli chodnik w ogrodzie, żeby Olszewski mógł dojechać do furtki. W łazience wannę zmieniono na prysznic i zainstalowano toaletę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace pochłoną dwie trzecie pieniędzy przelanych przez Wartę. Pan Krzysztof zwrócił się więc do firmy ubezpieczeniowej o pokrycie kosztów remontu. Warta jednak odmówiła.

- Roszczenie w tym zakresie uważamy za przedwczesne. Poszkodowany porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego, w związku z czym nie jest w stanie określić swoich potrzeb, które zaistnieją w momencie, gdy zacznie korzystać z protez. Jesteśmy zdania, że do kwestii przebudowy i przystosowania mieszkania należałoby wrócić, gdy Pan Olszewski zacznie poruszać się za pomocą protez - odpisała Monika Borowiecka-Paczkowska, dyrektorka Centrum Obsługi Rent i Komunikacyjnych Szkód Osobowych TUiR Warta.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH