tvn24.pl/Rynek Zdrowia | 15-09-2016 09:40

Warszawa: doktor Bachański ma wrócić do pracy w CZD

Marek Bachański, który leczył chore na padaczkę dzieci medyczną marihuaną w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie ma wrócić do pracy. Tak zdecydował sąd.

Sąd pracy zdecydował, że dr Marek Bachański wcześniej dyscyplinarnie zwolniony z pracy, może wrócić do Centrum Zdrowia Dziecka. Fot. Archiwum

Jak podaje TVN24, dr Marek Bachański,  neurolog dziecięcy w Centrum Zdrowia Dziecka prowadził eksperymentalną terapię leczenia dzieci z padaczką środkami zawierającymi medyczną marihuanę. Pod koniec lipca 2015 r. CZD zakazało lekarzowi jej stosowania. Potem Bachańskiego zwolniono z pracy. Lekarz poszedł do Sądu Pracy. Ten zadecydował, że Bachański ma wrócić do pracy w Centrum Zdrowia Dziecka.

Tymczasem Ministerstwo Zdrowia planuje stworzyć trzy legalne i ściśle kontrolowane uprawy konopi indyjskiej. Nie będzie sprowadzać suszu z Holandii. Polska uprawa będzie tańsza. W przyszłości polski producent miałby wytwarzać leki z konopi indyjskich. To jednak może zająć kilka lat. Na razie  hodowle mają powstać, by prowadzić badania kliniczne.

Więcej: www.tvn24.pl