Wadowice: dyrektor nie przekroczyła uprawnień

Wadowicka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektor wadowickiego szpitala - Krystynę Grzesiek.

Przypomnijmy, że chodziło tu o rzekome przekroczenie uprawnień przy projektowaniu rozbudowy Szpitala w Wadowicach. O tę inwestycję toczy się spór pomiędzy dyrektorem szpitala a władzami powiatu. Idzie oczywiście o pieniądze. Samorząd zamierza przeznaczyć dużo mniej na rozbudowę niż chce tego dyrekcja szpitala.

Zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie złożyła starosta Teresa Kramarczyk i członek zarządu powiatu Jolanta Wąs w październiku ubiegłego roku.

Jak podaje Gazeta Krakowska, starosta wielokrotnie powtarzała, że projekt nowego pawilonu został wykonany z naruszeniem prawa i m.in. dlatego starostwo za niego nie zapłaci. Zarzucała ona również, że Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach doprowadził do powstania projektu pawilonu niezgodnego z oczekiwaniami zarządu powiatu, narażając starostwo na stratę finansową.

Według projektu koszt pawilonu miał wynosić około 114 mln zł, a nie jak zakładały władze powiatu 48 mln zł. Regionalna Izba Obrachunkowa i rzecznik dyscypliny finansów publicznych nie dopatrzyli się winy dyrektorki w tej sprawie.

Rozbudowa szpitala jest konieczna, aby spełniał on do 2012 r. surowe normy sanitarne i budowlane, które w obecnym kształcie szpitala są niemożliwe do osiągnięcia. Jeśli szpital nie spełni norm, może dojść do sytuacji, że będzie musiał zwrócić pieniądze otrzymane z funduszy unijnych na wcześniejsze inwestycje.

– Złożono na mnie doniesienie do prokuratury w sprawie rozbudowy szpitala, ale ja nie mam sobie nic do zarzucenia. Zrobiłam wszystko najlepiej jak mogłam – mówiła w październiku ubiegłego roku portalowi rynekzdrowia.pl dyrektor szpitala Krystyna Grzesiek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH