WSA: szpital w Suchowoli musi zrealizować nakaz RPP i lepiej traktować chorych WSA oddalił skargę, w której szpital sugerował nieprawidłowe zastosowanie przez RPP przepisów o zbiorowych prawach pacjenta Fot. Archiwum

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie nie unieważnił decyzji Rzecznika Praw Pacjenta, który najpierw nakazał Wojewódzkiemu Szpitalowi dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli (Lubelskie) lepsze traktowanie pacjentów, a potem - za brak reakcji - nałożył karę finansową w wys. 210 tys zł.

Najpierw Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli zaskarżył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzję Rzecznika Praw Pacjenta, który 21 kwietnia 2016 r. nakazał zaniechania łamania zbiorowych praw pacjentów oraz zobowiązał szpital do usunięcia skutków naruszeń - informuje lex.pl

Szpital przyjął szczególny tryb, jakim jest stwierdzenie nieważności decyzji - wyjaśnia portal lex.pl. 

Kolejną decyzją, w efekcie niezastosowania się placówki do wszystkich zaleceń RPP, była kara pieniężna: 210 tys. zł.

Czytaj też: Rekordowa kara Rzecznika Praw Pacjenta dla szpitala

Kontrola przeprowadzona przez pracowników rzecznika w maju 2016 r. wykazała szereg nadużyć wobec pacjentów szpitala - od nieuzasadnionego podawania leków psychotropowych po zmuszanie do ciężkich fizycznie prac porządkowych. Przed sądem pełnomocnik rzecznika dowodził, że jego wnioski są udokumentowane 12 tys. zdjęć i 13 płytami CD z nagraniami ze szpitala.

7 stycznia br. WSA oddalił skargę, w której szpital sugerował nieprawidłowe zastosowanie przez RPP przepisów o zbiorowych prawach pacjenta. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej: www.lex.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH