Uwagi prezesa NFZ ws. Systemu Wspomagania Ratownictwa Medycznego

Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz w uwagach zgłoszonych w poniedziałek (21 maja) do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie Systemu Wspomagania Ratownictwa Medycznego zwraca uwagę na konieczność zachowania spójności zbieranych danych.

Jacek Paszkiewicz pisze w uwagach, że "wskazanym byłoby, aby zakres gromadzonych danych odpowiadał swą treścią i układem wymaganiom, jakie w tym zakresie określone zostały w rozporządzeniu ministra zdrowia z 20 czerwca 2008 roku ws. zakresu niezbędnych informacji gromadzonych przez świadczeniodawców, szczegółowego sposobu rejestrowania tych informacji oraz ich przekazywania podmiotom zobowiązanym do finansowania świadczeń ze środków publicznych oraz w rozporządzeniu z 21 grudnia 2010 roku ws. rodzajów i zakresu dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania".

Prezes NFZ wskazuje, że w obu przytoczonych rozporządzeniach wskazany już został zakres danych, jakie powinny być gromadzone przez dysponentów zespołów ratownictwa medycznego, jak również określony został wzór dokumentacji medycznej prowadzonej przez dysponenta.

Według szefa Funduszu zastosowanie przyjętego w rozporządzeniu ministra zdrowia z 20 czerwca 2008 r., stosowanego już przez dysponentów, formatu gromadzonych danych pozwoli na utrzymanie ciągłości i spójności danych.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH