Uwaga lekarze, firma wyłudza pieniądze za wpis do rejestru!

Komercyjna firma pod pozorem działalności instytucji publicznej wyłudza od lekarzy i lekarzy dentystów prowadzących indywidualne i grupowe praktyki lekarskie pieniądze za wpis do rejestru.

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, specjaliści prowadzący własne gabinety lekarskie otrzymują pocztą wezwania do zapłaty 110 zł za wpis do ewidencji przedsiębiorców. Pisma, które do złudzenia przypominają urzędowy dokument, rozsyła firma działająca pod nazwą Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach.

Z pisma wynika, że adresat nie uiścił jednorazowej opłaty rejestracyjnej i jest wezwany do uregulowania płatności w nieprzekraczalnym terminie na wskazany rachunek. Drobnym drukiem podana jest informacja, że korespondencja stanowi ofertę handlową.

Przed procederem ostrzegała już Naczelna Izba Lekarska. Izba wskazywała, że jedyne opłaty związane z zarejestrowaniem praktyki lekarskiej ponoszone są na rzecz organu prowadzącego rejestr praktyk zawodowych, tj. właściwej okręgowej rady lekarskiej.

NIL przypomniała też, że nie ma prawnego obowiązku ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat w związku z rejestracją praktyki lekarskiej, w szczególności opłat na rzecz jakichkolwiek innych rejestrów lub podmiotów je prowadzących.

Izba zaleca wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom, którzy otrzymają podobną korespondencję, nieuiszczanie żadnych wskazanych w niej opłat, zachowanie szczególnej ostrożności oraz dokładną analizę wszystkich treści zamieszczonych w takiej korespondencji, a w razie wątpliwości kontakt z działem prawnym właściwej okręgowej izby lekarskiej.

W związku z niepokojącymi sygnałami lekarzy o otrzymywaniu takich pism Maciej Hamankiewicz, prezes NRL, 17 sierpnia złożył do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH