Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie umorzyła śledztwo w sprawie ewakuacji pacjentów z tamtejszego szpitala. W uzasadnieniu czytamy m.in., że w trakcie ewakuacji życie i zdrowie pacjentów nie było zagrożone.

Opinię w tej sprawie wydali biegli z krakowskiego zakładu medycyny sądowej, a także kliniki neonatologii. 

Przypomnijmy - 6 lutego dyrektor szpitala postanowił ewakuować do innych lecznic noworodki i kobiety w ciąży. Przewieziono tam czworo dzieci i trzy ciężarne. Decyzję tą motywował zbyt małą ilością lekarzy, co mogło przełożyć się na zagrożenie zdrowia a nawet utratę życia.

Już pięć dni wcześniej lecznica wstrzymała przyjęcia na pediatrię, gdyż niektórzy lekarze poszli na zwolnienia i nie było pełnej obsady.

Prokuratorów czeka jeszcze jedna sprawa wyjaśniająca kwestię zawiadomienia, jakie złożyła posłankaMaria Zub (PiS).  Jej zdaniem dyrektor szpitala przekroczył swoje uprawnienia, gdyż bez zgody wojewody i opinii rady społecznej wstrzymał przyjęcia na oddział dziecięcy i intensywnej terapii oraz zdecydował o czasowym zaprzestaniu działalności neonatologii i w konsekwencji położnictwa. Zdecydował też o ewakuacji tych oddziałów, narażając - zdaniem posłanki - zdrowie i życie pacjentów.

W piśmie do prokuratury Zuba zaznaczyła również, że stosując nacisk psychiczny dyrektor zmuszał lekarzy do pracy w wymiarze czasu niezgodnym z przepisami bez odpowiedniego, zgodnego z prawem wynagrodzenia. Ten wątek jest przedmiotem odrębnego postępowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH