Do 20 kwietnia będą trwały konsultacje społeczne, dotyczące projektu rozporządzenia w sprawie umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny lub udzielania określonych świadczeń zdrowotnych.

Ministerstwo Zdrowia przesłało do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny lub udzielania określonych świadczeń zdrowotnych. Zastąpi ono rozporządzenie z 27 czerwca 2007 roku (DzU. nr 124, poz. 867), które utraciło moc w związku z wejściem w życie 23 kwietnia 2008 r. nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty (DzU. nr 58, poz. 531).

Rozporządzenie określa, m.im. rodzaje umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny lub udzielania określonych świadczeń zdrowotnych, w których można uzyskać świadectwo, zwane „umiejętnościami”; kwalifikacje, jakie powinien posiadać lekarz zamierzający odbyć szkolenie; tryb przygotowywania i zatwierdzania programów szkoleń; tryb przeprowadzenia egzaminu oraz wysokość opłaty za jego przeprowadzenie; wysokość opłaty za wydanie świadectwa; sposób ewidencjonowania wydanych świadectw, a także szczegółowe warunki i tryb uznawania szkoleń odbytych za granicą.

Pełny tekst rozporządzenia jest opublikowany  pod adresem:

http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m491&ms=0&ml=pl&mi=56&mx=0&mt=&my=131&ma=012495

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH