Ministerstwo Finansów opracowało projekt rozporządzenia, które ma określić zasady przyznawania ulg w spłacie podatków firmom zatrudniającym osoby niepełnosprawne, informuje

Przedsiębiorca zatrudniający osoby niepełnosprawne i w trudniej sytuacji życiowej, będą mogli ubiegać się o ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych. Ulgi z jakich będą mogli skorzystać pracodawcy według przepisów Ordynacji podatkowej mogą polegać na rozłożeniu zapłaty podatku na raty, odroczeniu lub rozłożeniu na raty zaległości podatkowej czy też rozłożeniu na raty zaległości podatkowej wraz z odsetkami. Może również dojść do częściowego lub całościowego umorzenia zaległości lub też spłaty odsetek.

Konieczność wydania takiego rodzaju rozporządzenia, które będzie pomagało pracodawcom zatrudniającym osoby w trudnej sytuacji życiowej i osoby niepełnosprawne, związana była wejściem w życie rozporządzenia Komisji (WE) nr 800/2008 z 6 sierpnia 2008 r., czytamy w „Gazecie Prawnej”.

Rozporządzenie te skupia się na udzielaniu pomocy w ramach wyłączeń grupowych. Określa ono formy udzielania pomocy na zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Dodatkowo określa formę pomocy zatrudnienia osobom w trudnej sytuacji np. osoby powyżej 50 roku życia, którym ciężko jest znaleźć zatrudnienie lub też osoby samotnie wychowujące dzieci.

Decyzję o przyznaniu pomocy będą wydawały organy podatkowe, które udzielają wsparcia zarówno małym, średnim jak i dużym przedsiębiorstwom spełniającym warunki bez notyfikacji Komisji Europejskiej.

Istnieją jednak wyjątki dotyczące pomocy, której wartość brutto nie przekracza limitów. W tym wypadku 5 mln euro na zatrudnienie pracowników, którzy znajdują się w niekorzystnej sytuacji i 10 mln euro na zatrudnienie osób niepełnosprawnych. W powyższych przypadkach udzielanie pomocy publicznej będzie pomocą indywidualną, która podlegała będzie notyfikacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH