URPL: pomożemy dostosować mołdawski rynek produktów leczniczych do prawa UE Litwini i Polacy będą wspólnie implementować unijny projekt wsparcia Fot. Fotolia

Litwa razem z Polską mają wspierać Mołdawię w dostosowywaniu systemu regulacyjnego dla produktów leczniczych i wyrobów medycznych do prawa i norm obowiązujących w Unii Europejskiej - informuje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL).

Litwini i Polacy będą wspólnie implementować unijny projekt: "Wsparcie dla Agencji Mołdawskiej w zakresie Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych jako regulatora w dziedzinie produktów leczniczych, wyrobów medycznych i działań farmaceutycznych".

Przez okres dwóch lat zespół ekspertów z litewskiego Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Agencji Kontroli Leków Litwy, Narodowego Funduszu Ubezpieczeń Zdrowotnych we współpracy z polskim URPL będzie wspierał Agencję ds. Produktów Leczniczych i Wyrobów Medycznych Mołdawii w rozwoju praktycznych umiejętności w dostosowywaniu regulacji i nadzoru rynku produktów leczniczych i wyrobów medycznych do poziomu standardów unijnych.

Zaakceptowany przez Komisję Europejską budżet projektu to 1,1 mln euro. Zabezpieczenie finansowo-administracyjne ma zapewnić Centralna Agencja ds. Zarządzania Projektami (CPMA).

Program Twinningowy Unii Europejskiej finansowany jest przez Komisję Europejską w ramach wsparcia współpracy pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej i krajami beneficjentami w celu zwiększenia zdolności administracyjnych w zakresie rozwoju procesu reform.

Więcej: www.urpl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH