Do Ministerstwa Zdrowia wpłynęły trzy kandydatury na stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta.

Jak podał dyrektor biura prasy i promocji Ministerstwa Zdrowia Krzysztof Suszek, w najbliższych dniach planowane jest posiedzenie zespołu powołanego do przeprowadzenia naboru. Wówczas odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi warunki konkursu.

Termin nadsyłania ofert upłynął 14 lipca. Osoby ubiegające się o stanowisko Rzecznika Praw Pacjenta muszą m.in. mieć wykształcenie wyższe i tytuł magistra lub inny równorzędny, a także posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego sprawowania funkcji.

Do zadań Rzecznika Praw Pacjenta należy m.in. prowadzenie postępowań w sprawach praktyk naruszających prawa pacjentów, a także opracowywanie i przedkładanie Radzie Ministrów projektów aktów prawnych dotyczących ochrony praw pacjenta. RPP ma również przygotowywać publikacje oraz programy edukacyjne popularyzujące wiedzę o ochronie praw pacjenta.

Do niedawna przy Ministerstwie Zdrowia istniało Biuro Praw Pacjenta, które na mocy ustawy z listopada ubiegłego roku przekształcono w Biuro Rzecznika Praw Pacjenta. Rzecznicy funkcjonują już przy centrali i oddziałach NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH