Szczecin: pacjenci skarżą się komisji ds. zdarzeń medycznych

Pacjenci ze Szczecina i woj. zachodniopomorskiego skarżą się najczęściej na zakażenie bakteriami E.coli, źle przeprowadzone zabiegi i zbyt późne podjęcie leczenia - wynika z analizy zażaleń kierowanych do Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Szczecinie.

Komisja rozpatruje wszystkie wnioski, spełniające wymogi formalne. Sprawdza czy doszło do uchybienia szpitala w trakcie leczenia pacjenta. Jeśli uzna, że tak - wystawia orzeczenie o zdarzeniu medycznym.

Adwokat Piotr Dobrołowicz, przewodniczący działającej od roku szczecińskiej komisji mówi w Głosie Szczecińskim, że żadna z dotychczasowych spraw w regionie nie zakończyła się prawomocnym orzeczeniem uwzględniającym roszczenia pacjentów. W jednym przypadku natomiast, w pierwszej instancji, w grudniu 2012 r. zapadło nieprawomocne orzeczenie ustalające, że doszło do zdarzenia medycznego.

Ustalono, że personel szpitala dopuścił się uchybienia w trakcie wykonywania zabiegu operacyjnego. Orzeczenie nie jest prawomocne, szpital może odwołać się od tego orzeczenia do innego składu komisji. Poszkodowany pacjent oczekuje, że szpital, w którym doszło do zdarzenia, wypłaci mu 30 tys. zł tytułem zadośćuczynienia.

Więcej: www.gs24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH