Stanowisko Prezydium NRL ws. projektu ustawy o CMKP Samorząd lekarski chce mieć realny wpływ na kształt i przebieg kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej Naczelna Izba Lekarska, Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej po zapoznaniu się z projektem ustawy o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego zgłosiło do niego swoje uwagi. W ocenie Prezydium NRL do zadań CMKP powinna należeć współpraca z samorządami zawodów medycznych.

Zdaniem Prezydium NRL w Radzie Naukowej CMKP powinno być także miejsce dla przedstawiciela samorządu zawodów wymienionych, który powinien być samodzielnym pracownikiem naukowym. Jest to uzasadnione koniecznością stałej współpracy i konsultacji z reprezentacją zawodów medycznych przy organizowaniu i prowadzeniu kształcenia podyplomowego.

Jak podkreślono w stanowisku NRL, samorząd zawodowy lekarzy i lekarzy dentystów wielokrotnie wyrażał w swoich stanowiskach gotowość przejęcia zadań w zakresie kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów. Ostatnio Nadzwyczajny XIII Krajowy Zjazd Lekarzy w swoim apelu zwracał się do ministra zdrowia o przekazanie Naczelnej Izbie Lekarskiej zadań realizowanych przez CMKP w zakresie kształcenia specjalizacyjnego, ustawicznego doskonalenia zawodowego oraz kształcenia w celu uzyskania umiejętności z zakresu węższych dziedzin medycyny lub udzielania określonych świadczeń zdrowotnych przez lekarzy i lekarzy dentystów.

Celem takiego rozwiązania byłoby, w opinii Prezydium NRL, uzyskanie przez samorząd lekarski realnego wpływu na kształt i przebieg kształcenia podyplomowego lekarzy i lekarzy dentystów. Samorząd lekarski deklaruje przy tym wolę wprowadzenie niezbędnych zmian usprawniających to kształcenie.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH