Senat o transgranicznej opiece zdrowotnej i PFRON

Ustawa o transgranicznej opiece zdrowotnej, a także ustawa, zachowująca dotychczasową osobowość prawną Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - to niektóre punkty dwudniowego posiedzenia Senatu, które rozpoczęło się w środę (24 września) po godz. 11.

To pierwsze posiedzenie izby po wakacyjnej przerwie.

Senat zajmie się m.in. ustawą o transgranicznej opiece zdrowotnej. Nowe przepisy zakładają, że pacjent, aby otrzymać zwrot poniesionych kosztów leczenia za granicą, musi się zwrócić z wnioskiem do właściwego oddziału wojewódzkiego NFZ. Podstawą do zwrotu ma być rachunek wystawiony przez zagraniczny podmiot wykonujący działalność leczniczą. Ministerstwo Zdrowia zgłosiło poprawkę umożliwiającą zwrot kosztów leczenia za granicą w okresie od momentu obowiązywania Dyrektywy Transgranicznej UE do wejścia w życie ustawy.

Senatorowie będą także omawiać nowelizację ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Ustawa ma na celu zachowanie osobowości prawnej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji przedstawi sprawozdanie z rozpatrzonych w 2013 r. petycji, a minister zdrowia - informację o polityce lekowej państwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH