Podczas obrad sejmowej komisji zdrowia posłowie PO zgłosili wniosek o wprowadzenie pod obrady punktu o odwołaniu przewodniczącego komisji Bolesława Piechy (PiS). Jest to konsekwencja wcześniejszej awantury, która toczyła się ws. obligatoryjności przekształceń szpitali w spółki prawa handlowego.

Jako kandydatkę na nową przewodniczącą PO zgłosiło Beatę Małecką-Liberę (PO).

Wniosek formalny o odwołanie dotychczasowego przewodniczącego przedstawiła Elżbieta Łukacijewska (PO), uzasadniając to tym, że Bolesław Piecha, jako przewodniczący komisji utrudnia prowadzenie obrad i nie dopuszcza do głosu tych, którzy mają odmienne zdanie.

- Nikt nie upoważnił pana przewodniczącego do obrażania gości, marszałka sejmu, przewodniczacego klubu PO. Przelała się czara goryczy - mówiła posłanka.

Poseł Raba Norbert (PO) dodał: - Chcemy odwołać przewodniczacego ponieważ przerywa zaproszonym gościom, niestosuje się do regulaminu, wnioski formalne nie są poddawane pod głosowanie, komentowane są wystąpienia posłów.

Posłom koalicji nie podobało się też sformułowanie przewodniczącego, po tym jak został upomniany przez posłów. Miał wtedy powiedzieć, że "przykład idzie z góry i nie zachowuje się inaczej niż przewodniczący PO Chlebowski czy marszałek sejmu".
 
Posła Piechy broniła posłanka poslanka Jolanta Szczypińska: - Chcę wyrazić protest wobec swoistego zamachu. Uzasadnienie posłanki jest niedorzeczne.

- Może należałoby skierować sprawę najpierw do komisji etyki poselskiej. Niech emocje opadną, proszę o wycofanie tego wniosku - dodał Tadeusz Cymański (PiS):

Przewodniczącego, a raczej skupienia się na pracach nad ustawą bronił Marek Balicki (SdPl): - Jesteśmy w trakcie prac nad ustawą i posiedzenie powinno dotyczyć prac nad tą ważną ustawą.

Posłowie koalicji rządzącej zarzucają też przewodniczącemu komisji, że nie umożliwiał wszystkim samorządom udziału w pracach nad ustawą oraz, że nie udzielał głosu posłom.

Przed nami głosowanie w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH