Sejm przyjął ustawę o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego Poza studiami podyplomowymi Centrum może również prowadzić kształcenie doktorantów. Fot. archiwum

Sejm przyjął w czwartek (13 września) ustawę o Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego (CMKP). Poza studiami podyplomowymi Centrum może również prowadzić kształcenie doktorantów.

Głosowało 415 posłów, za przyjęciem ustawy było 369, przeciw 25, a 21 wstrzymało się od głosu.

Ustawa stanowi, że podstawową działalnością CMKP jest kształcenie podyplomowe w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, prowadzenie badań naukowych oraz prac rozwojowych w tej dziedzinie.

Zgodnie z ustawą CMKP organizuje i realizuje kształcenie podyplomowe lekarzy, lekarzy dentystów, farmaceutów, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, ratowników medycznych oraz innych osób legitymujących się dyplomem ukończenia studiów wyższych, które wykonują zawody mające zastosowanie w ochronie zdrowia, z wyłączeniem kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych.

CMKP poza studiami podyplomowymi może również prowadzić kształcenie doktorantów.

Do obowiązków Centrum należy ponadto koordynacja i kontrola zadań realizowanych przez inne podmioty, które np. prowadzą szkolenia specjalizacyjne.

Nadzór nad CMKP sprawuje minister zdrowia.

Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2019 r.

PAP - Wojciech Kamiński

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych