Nowiny24/Rynek Zdrowia | 12-01-2017 11:28

Sanok: pacjenci i lekarka odpowiedzą za wręczanie łapówek

Pieniądze oraz podarunki materialne przyjmowała była ordynator neurologii Szpitala Specjalistycznego w Sanoku. Oprócz lekarki przesłuchiwani są też pacjenci, którzy wręczali jej prezenty.

Pacjenci wręczali pieniądze, a także kosmetyki i żywność. Fot. PTWP

Lekarka usłyszała 38 zarzutów dotyczących korupcji, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Przyznała się do winy. Zarzuty dotyczą m.in. przyjęcia kiełbasy.

Sprawa prowadzona przez Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie ma - jak informują organy sprawiedliwości - charakter rozwojowy. Śledztwo zostało przedłużone do końca marca.

Oprócz lekarki, która jest podejrzana o przyjmowanie łapówek, zarzuty wręczania korzyści majątkowej dotyczą 52 osób. Zarzuty wręczania łapówek byłej ordynator usłyszały dotąd 22 osoby, z których 9 się przyznało. 

Wobec ordynator zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu, poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. złotych.

Więcej: plus.nowiny24.pl