Sąd ma zastrzeżenia ws. przebiegu konkursu na usługi stomatologiczne

Właścicielka gabinetu dentystycznego przygotowała ofertę, zgłoszoną do konkursu ofert na świadczenie usług ogólnostomatologicznych. Dopiero podczas negocjacji z NFZ dowiedziała się, że kryteria oceny ofert są inne, niż te podane do wiadomości potencjalnych oferentów - podaje serwis infodent24.pl.

Po rozpoznaniu odwołania dyrektor OW NFZ oddalił je, uznając, że postępowanie przeprowadzone zostało zgodnie z przepisami prawa. Z takim werdyktem nie chciała się zgodzić właścicielka gabinetu dentystycznego i wniosła sprawę na drogę sądową.

W uzasadnieniu postawiła kilka zarzutów. Najważniejszy był taki, że nie otrzymała odpowiedzi na skargę dotyczącą zastosowanych kryteriów, które nie były przewidziane przepisami prawa. Chodziło o to, że kryteria oceny, chociaż były takie same dla wszystkich oferentów, to nieoczekiwana zmiana ich wartości (np. oceny za rentgen) wpływała znacząco na kolejność ofert w powstałym rankingu.

Kolejny zarzut dotyczył tego, że dyrektor OW NFZ nie ustosunkował się do faktu, iż oferent nie uzyskał pozwolenia na uzupełnienie danych dotyczących personelu pomocniczego.

Zastrzeżenia sądu I instancji dotyczyły sposobu przeprowadzenia postępowania, a ściślej - przestrzegania przez NFZ zasad postępowania administracyjnego, w tym niezmienności warunków, które podlegają ocenie w toku postępowania.

Z kolei NSA, rozpatrując skargę kasacyjną w tej sprawie - wniesioną przez dyrektora OW NFZ - uznał ważne jest także to, aby przeprowadzić szczegółową analizę porównawczej zawartości ofert wszystkich świadczeniodawców, a to nie zostało dokonane.

Więcej: www.infodent24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH