Sąd Okręgowy: zwolnienie kierownika ginekologii naruszyło przepisy Fot. archiwum

Sąd Okręgowy w Kielcach w czwartek (4 stycznia) utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Starachowicach, zgodnie z którym rozwiązanie z kierownikiem oddziału ginekologicznego, umowy o pracę bez wypowiedzenia naruszyło przepisy o rozwiązywaniu umów w tym trybie.

Wyrok przyznaje byłemu kierownikowi oddziału ginekologicznego Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala w Starachowicach odszkodowanie w wysokości jednej pensji tj. 11,5 tys. zł.

Od wyroku pierwszej instancji odwołały się władze szpitala. Apelacja pracodawcy została oddalona

Sprawa dotyczyła kierownika ginekologii, który został zwolniony tuż po tym, jak w starachowickim szpitalu w listopadzie 2016 r. doszło do porodu na podłodze.

Kiedy o sprawie zrobiło się głośno, ówczesny dyrektor szpitala Grzegorz Fitas zwolnił dyscyplinarnie osiem osób, które tego dnia dyżurowały na ginekologii. Wszystkie złożyły pozwy do sądu pracy. Większość sprawę wygrała.

Sąd pierwszej instancji uznał jedynie, że dyrektor szpitala miał prawo zwolnić dyscyplinarnie dwie osoby: rezydentkę, która miała opiekować się rodzącą oraz położną.

W czwartek Sąd Okręgowy w Kielcach rozpatrywał też sprawę rezydentki. Zwolnienie dyscyplinarne zostało cofnięte, oprócz tego sąd przyznał lekarce odszkodowanie w wysokości 3 tys. zł (miesięczne wynagrodzenie rezydentki). 

Również w czwartek sąd rozpatrywał sprawę położnej, wyrok zostanie ogłoszony 18 stycznia.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH