Resort zdrowia: rektor wrocławskiej AM nadal zawieszony, głosowanie nieważne

Wniosek o odwołanie prof. Ryszarda Andrzejaka z funkcji rektora wrocławskiej Akademii Medycznej był rozpatrywany przez Kolegium Elektorów w składzie niezgodnym z przepisami - uważa resort zdrowia.

Jak informuje Arkadiusz Förster, rzecznik prasowy Akademii Medycznej we Wrocławiu, według Adama Fronczaka, wiceministra zdrowia, wszystkie czynności i decyzje podjęte przez Kolegium Elektorów na posiedzeniu w dniu 29 listopada 2010 roku „są dotknięte wadą i nie mogą być uznane za zasadne”, gdyż Kolegium obradowało w składzie niezgodnym z przepisami.

Wobec tego do czasu „podjęcia ostatecznego, zgodnego z prawem, orzeczenia organu właściwego do odwołania rektora” prof. Ryszard Andrzejak nadal jest zawieszony w pełnieniu funkcji rektora Akademii Medycznej we Wrocławiu, zaś obowiązki rektora nadal pełni prorektor ds. nauki prof. Marek Ziętek" - czytamy w oświadczeniu rzecznika uczelni.

Wiceminister Adam Fronczak zawiadomił władze Akademii Medycznej, że „skład wskazany w paragrafie 105 Statutu liczy 115 osób i przy interpretowaniu przez Senat (zgodnie z art. 256) dopuszczalne było ustalenie, iż na dzień obrad Kolegium w dniu 29 listopada br. statutowy skład Kolegium Elektorów wynosi 77 osób. Uznanie za skład statutowy liczby 62 elektorów jest nadinterpretacją, a czynności i decyzje Kolegium Elektorów w takim składzie są dotknięte wadą i nie mogą być uznane za ważne”.

Dlatego "obliguję właściwe organy uczelni do dokonania wyborów uzupełniających do kolegium elektorów i ponownego rozpatrzenia wniosku Ministra Zdrowia zgłoszonego do Senatu dotyczącego odwołania Rektora Pana Profesora Ryszarda Andrzejaka” – wskazał wiceminister Adam Fronczak w piśmie do prorektora ds. nauki, profesora Marka Ziętka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH