Dane wprowadzane przez jednostki naukowe do Systemu Informacji o Nauce będzie można aktualizować raz na pół roku, a nie jak do tej pory - raz na kwartał. Nowe zasady, wprowadzane przez rozporządzenie ministra nauki, mają zmniejszyć obciążenia sprawozdawcze jednostek naukowych.

Rozporządzenie ministra nauki i szkolnictwa wyższego dotyczące terminów aktualizacji informacji i danych zawartych Systemie Informacji o Nauce weszło w życie 26 marca br. "Rozporządzenie wychodzi naprzeciw postulatom zgłaszanym przez jednostki naukowe" - informuje na swojej stronie internetowej resort nauki.

"Zmiana ma na celu zmniejszenie obciążeń sprawozdawczych jednostek naukowych" - czytamy w komunikacie MNiSW.

 Wprowadzane rozporządzenie ma zmniejszyć częstotliwość aktualizowania informacji zawartych w Systemie Informacji o Nauce. Jednostki naukowe nie będą już musiały aktualizować ich co kwartał, ale co pół roku przy równoczesnym wydłużeniu terminu na dokonanie aktualizacji do dwóch miesięcy.

 Ponadto rozporządzenie wprowadza zasadę, że dane o kosztach "poniesionych przez jednostkę naukową na realizację krajowych i międzynarodowych projektów obejmujących badania naukowe lub prace rozwojowe oraz przychodów jednostki naukowej z wdrożenia wyników badań naukowych lub prac rozwojowych będą aktualizowane tylko raz w roku, według stanu na dzień 31 grudnia, w terminie takim samym jak dane dotyczące wyniku finansowego jednostki naukowej, tj. do dnia 30 kwietnia".

 Wchodzące w życie rozporządzenie z 26 lutego br. zmienia wcześniejsze rozporządzenie w sprawie Systemu Informacji o Nauce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH