- Na solidarnościową pikietę pod Radomskim Szpitalem Specjalistycznym przyjechały już pielęgniarki z Pomorza - poinformowała Anna Trzaszczka, przewodnicząca OZZ Pielęgniarek i Położnych w tej placówce.

W Radomiu są już pielęgniarki m.in. z Gdyni, Szczecina, Słupska, Koszalina i Białegostoku. Co istotne, większość z nich chce prostestować również w swoich regionach. O proteście myślą m.in. białostockie pielęgniarki (do Radomia przyjechało ich osiem). Zdaniem  Alicji Hryniewickiej, ma o tym zdecydować dzisiejsze nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Pielęgniarek. W jej opinii, problemy podlaskich pielęgniarek są takie same jak w innych miejscach w Polsce, a katastrofalna sytuacja w polskich szpitalach może doprowadzić do rozszerzenia protestu na cały kraj. Tego zdania są też pielęgniarki z Gdyni, które zapowiadają, że w wrześniu być może zaczną strajkować.

Pikieta ma się rozpocząć około południa i potrwać do godz. 18.
Przebieg protestu strajkujące pielęgniarki uzależniają od pogody. W ósmy dzień strajku w Radomiu od rana jest deszczowo.

Według szacunków protestujących, do pielęgniarek z Radomia dołączy ok. 800 ich koleżanek

– Przyjadą pielęgniarki z całej Polski, bo mają podobne problemy – powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl Dorota Gardias, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Jej zdaniem, zgodnie z ustawą o ZOZ-ach, art. 59 a, pracownicy w każdym szpitalu mają zagwarantowane ustawowo podwyżki, ale w radomskim szpitalu dostali je tylko lekarze.

– Nie jest to odosobniony przypadek; w Polsce i pielęgniarki – zamiast otrzymywać pieniądze ustawowo – muszą walczyć innymi metodami – podkreśliła Gardias.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH