RPO o dostosowaniu lokali wyborczych do potrzeb osób niepełnosprawnych RPO o dostosowaniu lokali wyborczych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Fot. Archiwum

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wojciech Hermeliński poinformował RPO, że zwrócił się do komisarzy wyborczych wskazując na konieczność zapewnienia należytego przygotowywania przez wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) lokali wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

W piśmie do komisarzy wskazano: ”W ramach tych działań Komisja zaleca przeprowadzenie spotkań z wójtami (burmistrzami, prezydentami miast) lub ewentualnie z urzędnikami wyborczymi. W przypadku gmin, w których od lat stwierdzane są przypadki naruszania prawa w omawianej sprawie, rozważyć należy poinformowanie o tym fakcie organu nadzoru”.

Pismo do komisarzy wyborczych to efekt wystąpienia Rzecznika Praw Obywatelskich do Państwowej Komisji Wyborczej, w którym przedstawione zostały wyniki kontroli lokali wyborczych mających status dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Kontrole przeprowadzone zostały przed wyborami do Sejmu RP i do Senatu RP.

Czytaj: www.rpo.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH