Nie było nieprawidłowości w przetargach służby więziennej na sprzęt medyczny - uznała warszawska prokuratura i umorzyła śledztwo z doniesienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego w tej sprawie.

Śledztwo umorzono wobec braku znamion przestępstwa - powiedział rzecznik prokuratury Dariusz Ślepokura. Decyzja podjęta jeszcze na przełomie roku jest nieprawomocna; Centralny Zarząd Służby Więziennej może złożyć od niej odwołanie.

W 2011 r. CBA zawiadomiło prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w CZSW. Chodziło o możliwe niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień przez szefa biura Służby Zdrowia CZSW przy zakupie sprzętu medycznego w ramach przetargów z lat 2009-2010. Ówczesny dyrektor Służby Więziennej, w porozumieniu z ministrem sprawiedliwości Krzysztofem Kwiatkowskim, podjął wtedy decyzję o odwołaniu dyrektora biura.

Ślepokura poinformował, że według CBA szef biura CZSW miał wejść w porozumienie z firmami produkującymi sprzęt, w wyniku czego miało dojść do kupna sprzętu powyżej realnej jego wartości na rynku. CBA uzasadniało takie podejrzenie opinią biegłego.

Prokuratura uznała zaś, że nie doszło do przekroczenia uprawnień. - Firmy, które wygrały, oferowały najkorzystniejszą ofertę, a ostateczna cena była niższa od zakładanej przy organizowaniu przetargów - dodał Ślepokura. - Dlatego nie można mówić, by wystąpiła jakakolwiek szkoda  - podkreślił prokurator.

- Nie mamy jeszcze oficjalnej informacji z prokuratury - powiedziała Luiza Sałapa, rzecznik CZSW.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH