Prokurator sprawdzi, czy Naczelna Izba Lekarska zrobiła zły interes Według wnoszących sprawę, NIL miała sprzedać udziały po zaniżonej cenie.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów poinformowała portal rynekzdrowia.pl, że 9 grudnia br. wpłynęło do niej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę Naczelnej Izby Lekarskiej.

Chodzi o sprawę dotyczącą sprzedaży udziałów spółki brokerskiej (powołanej przez Okręgową Izbę Lekarską - oferowała ubezpieczenia dla lekarzy, później rozszerzyła swoja ofertę, której głównym udziałowcem była NIL), a dokładnie o to czy cena, za którą samorząd sprzedał udziały nie była zbyt niska.

Zdaniem rzecznika prasowego NIL Tomasza Korkosza, wzbudzenie zainteresowania mediów tą sprawą to gra wyborcza przed wyborami warszawskiego samorządu, gdzie na przewodniczącego kandydował m.in. dotychczasowy prezes NIL, Konstanty Radziwiłł.

Zawiadomienie zostało złożone przez jednego z udziałowców spółki – Okręgową Radę Lekarską w Warszawie. Jak twierdzą warszawscy samorządowcy, nie można było postąpić inaczej, ponieważ z dokumentacji z jaką się zapoznali wynikało, że istotnie mogło dojść do przestępstwa, a prawo nakazuje każdemu obywatelowi aby w takiej sytuacji zawiadomił prokuraturę.

Komentarze? Nie teraz
Być może ze względu na wybory trwające w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie w sobotę (12 grudnia), rzecznik OIL w Warszawie, Ewa Gwiazdowicz, nie chce odnosić się do sprawy. Kwituje ją krótko: – Ze względu na odbywający się sprawozdawczo-wyborczy Okręgowy Zjazd Lekarzy nie będziemy teraz komentować tych doniesień.

Jak informuje nas natomiast rzecznik prasowy Naczelnej Izby Lekarskiej, Tomasz Korkosz, Naczelna Komisja Rewizyjna zajmuje się sprawą sprzedaży spółki od roku i jak do tej pory nie wykryła żadnych nieprawidłowości.

– Na wniosek Naczelnej Komisji Rewizyjnej powołano nawet specjalną komisję do zbadania tej sprawy, która to komisja również nie doszukała się nieprawidłowości. Ta sprawa jest czysta – tłumaczy nam rzecznik NIL.

Zdaniem Tomasza Korkosza, wzbudzenie zainteresowania mediów tą sprawą to gra wyborcza przed wyborami warszawskiego samorządu, gdzie na przewodniczącego kandyduje m.in. dotychczasowy prezes NIL, Konstanty Radziwiłł. Według rzecznika są to działania przeciwników doktora Radziwiłła.

Ostatecznego stanowiska w sprawie Naczelna Komisja Rewizyjna jeszcze nie zajęła, musi to jednak zrobić do najbliższego krajowego zjazdu lekarzy, który odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Wówczas komisja udzieli, bądź nie, absolutorium prezesowi NIL.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH