Prezes NRL o poszanowaniu intymności i godności pacjenta Prezes NRL zapewnił w liście do RPP, że samorząd lekarski przywiązuje dużą wagę do praw pacjenta Fot. Archiwum RZ

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz w piśmie z 29 grudnia 2015 roku zapewnił Rzecznika Praw Pacjenta, że samorząd lekarski przywiązuje dużą wagę do kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów w zakresie ich praw i obowiązków wynikających z prawa ochrony zdrowia.

"Szkolenia prowadzone w izbach lekarskich, w tym również w Naczelnej Izbie Lekarskiej, przybliżają środowisku lekarskiemu zagadnienia prawne związane z wykonywaniem zawodów lekarza i lekarza dentysty, w tym także w zakresie praw pacjenta. Samorząd lekarski organizuje również szkolenia rozwijające kompetencje miękkie, w ramach których lekarze i lekarze dentyści rozwijają umiejętności interpersonalne, pozwalające lepiej komunikować się z pacjentami" - napisał w liście prezes Hamankiewicz.

Pismo Prezesa NRL było odpowiedzią na pismo Rzecznika Praw Pacjenta, Krystyny Kozłowskiej, w którym opisuje rodzaj skarg, kierowanych przez pacjentów na działania personelu medycznego oraz zwraca się do Prezesa NRL z prośbą o ujęcie zagadnień - praw pacjenta do poszanowania intymności i godności oraz prawa do dokumentacji medycznej - w programie szkoleń zawodowych lekarzy.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH