Prezes NRL interweniuje ws. odmowy przyjęcia na staż podyplomowy

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz przekazał do wiadomości wojewody podkarpackiego oraz starosty stalowowolskiego kserokopię pisma, w którym dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli odmawia przyjęcia na staż podyplomowy absolwenta uczelni medycznej.

Dyrektor uzasadnił swoją decyzję trwającym od dłuższego czasu konfliktem dyrekcji szpitala z przewodniczącym OZZL w Stalowej Woli Witoldem Korczyńskim, ojcem kierowanego na staż Piotra Korczyńskiego. Według dyrektora, przewodniczący kwestionuje prawidłowość zarządzania szpitalem, ”tym samym atmosfera stworzona przez Przewodniczącego nie będzie sprzyjała prawidłowości realizacji programu stażu podyplomowego przez jego syna”.

Prezes NRL przekazując wojewodzie kserokopię pisma, zwrócił się z prośbą o podjęcie natychmiastowych działań w tej sprawie. ”Odmowa przyjęcia na staż podyplomowy absolwenta uczelni medycznej, skierowanego do tego szpitala stosownie do obowiązujących przepisów, z przyczyn podanych w piśmie tj. działalności związkowej jego ojca, stanowi rażące naruszenie prawa. Zadaniem szpitala, który posiada stosowną akredytację do prowadzenia stażu podyplomowego, wydaną na jego wniosek jest umożliwienie absolwentowi odbycie tego stażu.” - czytamy w liście.

Odmowna decyzja dyrektora może stanowić, zdaniem samorządu lekarskiego, podstawę do wykreślenia tego szpitala z listy podmiotów uprawnionych do prowadzenia staży podyplomowych.

Z kolei w liście do starosty prezes NRL podkreślił, iż ”Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli nie jest własnością jego dyrektora”.

Więcej: www.nil.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH