Prezes NRA pisze do GIF ws. sprzedaży szczepionek przeciwko grypie przez lekarzy

Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej wystosował pismo do Głównego Inspektora Farmaceutycznego Zofii Ulz, w sprawie sprzedaży wraz z udzielanym świadczeniem zdrowotnym produktów leczniczych w postaci szczepionek przeciwko grypie.

"Uprzejmie informuję o stosowaniu przez lekarzy niedozwolonych praktyk, polegających na sprzedaży wraz z udzielanym świadczeniem zdrowotnym produktów leczniczych w postaci szczepionek przeciwko grypie, nie objętych wykazem produktów, które mogą być doraźnie dostarczane w związku z udzielanym świadczeniem zdrowotnym" - pisze prezes NRA, Grzegorz Kucharewicz.

"Stosowanie takich praktyk jest niezgodne z obowiązującymi przepisami, w tym ustawą Prawo farmaceutyczne, ustawą o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz ustawą o podatku od towarów i usług.

Jak wynika z ustawy Prawo farmaceutyczne, obrót produktem leczniczym może być prowadzony tylko na zasadach określonych w ustawie. Ustawowo dopuszczony obrót na poziomie detalu to obrót za pośrednictwem aptek oraz punktów aptecznych.

Ustawa Prawo farmaceutyczne nie uznając za obrót bezpośredniego zastosowania u pacjenta przez lekarza produktów leczniczych wchodzących w skład zestawów przeciwwstrząsowych, których potrzeba wynika z rodzaju udzielonego świadczenia zdrowotnego, ograniczyła zakres produktów jedynie do wskazanych wykazem ministra zdrowia" - przypomina prezes samorządu aptekarskiego.

Więcej: http://nia.org.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH