Prawo: nowy projekt ustawy o leczeniu uzdrowiskowym

Jest to wersja przekazana ponownie pod obrady KRM po posiedzeniu Komisji Prawniczej.

W opublikowanym projekcie nowej ustawy o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych Ministerstwo Zdrowia informuje, że proponowane zmiany wynikają z konieczności wprowadzenia zmian i doprecyzowania poszczególnych przepisów zawartych w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym.

W projekcie pojawia się m.in. nowa definicja lecznictwa uzdrowiskowego. Została ona uszczegółowiona poprzez wskazanie dwóch charakterystycznych świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez zakłady lecznictwa uzdrowiskowego – leczenia albo rehabilitacji uzdrowiskowej.

Jak argumentuje ministerstwo zdrowia, uzupełnienie ustawy o ww. pojęcie związane jest ze wzrostem zainteresowania programami rehabilitacyjnymi realizowanymi w zakładach lecznictwa uzdrowiskowego.

Rozszerzono też definicję, zaliczając do lecznictwa uzdrowiskowego zabiegi z zakresu fizjoterapii. Obowiązujące brzmienie przepisu uwzględniało jedynie zabiegi fizykalne, które są jednym z rodzajów zabiegów z zakresu fizjoterapii. Fizjoterapia obejmuje zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności na bodźce, a do jej działów zalicza się, m.in. balneoterapię, kinezyterapię, fizykoterapię i hydroterapię.

Projekt ustawy: www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q491&ms=382&ml=pl&mi=382&mx=0&mt=&my=131&ma=014493

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH