Poznań: komornik blokuje konta, ale nie przekształcenia

Poznański Ośrodek Specjalistyczny Usług Medycznych chce, aby sąd odblokował konta zajęte przez komornika w związku z nieuregulowaniem przez lecznicę należności za budowę oddziału chirurgii jednego dnia.

– Samo rozpoczęcie procesu (nastąpiło ono w środę 2 lutego) jest dla nas wielkim przełomem – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Krzysztof Nowakowski, pełniący obowiązki dyrektora POSUM. Wyrok nie zapadnie natychmiast, zostaną jedynie zaprezentowane stanowiska stron.

 – Odwołujemy się od wyroku, który zapadł zaocznie i wnosimy, aby zabezpieczenie spornej kwoty, to jest ok. 700 tys. zł, stanowił majątek placówki, np. nieruchomości, a nie środki wpływające na nasze konta, m.in. w ramach kontraktu z NFZ – dodał dyrektor.

Krzysztof Nowakowski podkreślił również, że trwająca rozprawa nie wstrzymuje procesu restrukturyzacji POSUM – największego w mieście zespołu przychodni – ponieważ władze Poznania dalej są zainteresowane przekształceniem. Możliwe scenariusze to np. spółka pracownicza lub dzierżawa.

W ubiegłym roku Anna Szpytko, rzecznik prasowy prezydenta Poznania, powiedziała portalowi rynekzdrowia.pl, że UM prowadzi prace zmierzające do przygotowania zmiany sposobu funkcjonowania POSUM poprzez wydzierżawienie majątku posiadanego przez Ośrodek wraz z ewentualną cesją kontraktu POSUM z NFZ na rzecz NZOZ, który zapewni kontynuację prowadzenia działalności w zakresie poradnictwa wraz z przejęciem pracowników w trybie przewidzianym przepisami art. 23' KP.

Zaznaczyła, że jeżeli przedstawiona propozycja nie spotka się z zainteresowaniem pracowników POSUM, wydzierżawienie majątku lecznicy nastąpi w trybie przetargowym.

Dyrektor Nowakowski uważa jednak, że największe szanse ma wariant spółki pracowniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH