Poznań: Leszek Wojtasiak przestał być członkiem zarządu województwa Wojtasiak skomentował doniesienia dotyczące badania przez CBA rzetelności przeprowadzenia informatyzacji wielkopolskich szpitali. Fot. Archiwum

Członek zarządu województwa wielkopolskiego Leszek Wojtasiak (PO) zrezygnował z pełnienia obowiązków. Poznańska prokuratura poinformowała w poniedziałek (24 kwietnia), że postawiła mu zarzuty dotyczące nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych.

Rezygnację Wojtasiaka przyjęli w poniedziałek radni wielkopolskiego sejmiku, nowym członkiem zarządu województwa wielkopolskiego został dotychczasowy dyrektor departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Maciej Sytek.

Leszek Wojtasiak poinformował w wydanym oświadczeniu, że złożył rezygnację "w związku z toczącym się od lat sporem o interpretację przepisów dotyczących oświadczeń majątkowych" między nim a prokuraturą. Jak stwierdził "nie może się zgodzić z dalszym nękaniem" jego rodziny.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus poinformowała w poniedziałek PAP, że 6 kwietnia zostało wydane postanowienie o przedstawieniu Leszkowi Wojtasiakowi (zgodził się na podawanie nazwiska) zarzutów związanych ze składaniem oświadczeń majątkowych w których są podane nieprawdziwe dane.

- Zarzuty dotyczą oświadczeń majątkowych i korekt do oświadczeń majątkowych. Te nieprawdziwe dane dotyczą zobowiązań finansowych, które nie zostały wykazane; chodzi o kredyty, zadłużenia na kartach kredytowych. Nie podajemy wysokości zobowiązań finansowych, których dotyczą zarzuty. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw, złożył obszerne wyjaśnienia, ale ze względu na to, że postępowanie jest w toku nie informujemy o ich treści - powiedziała PAP Mazur-Prus.

Oświadczeniami b. członka zarządu województwa zajmuje się Prokuratura Rejonowa Poznań-Stare Miasto.

Wojtasiak - w wydanym w poniedziałek oświadczeniu - skomentował też medialne doniesienia dotyczące badania przez CBA rzetelności przeprowadzenia informatyzacji wielkopolskich szpitali.

W grudniu ub. roku Biuro podało, że Wojtasiak miał działać na szkodę województwa i narazić je na stratę 11,5 mln zł. "Informuję państwa, że raport służb w tym zakresie jest tak samo rzetelny i profesjonalny, jak wyniki badań pana Macierewicza w sprawie katastrofy smoleńskiej" - napisał w oświadczeniu Wojtasiak.

Sprawa dotyczy realizacji platformy cyfrowo-informatycznej wspomagającej usługi lecznicze, obejmującej m.in. rejestr świadczeń medycznych, zdarzeń medycznych i monitorowanie gospodarki lekami w ponad 20 placówkach ochrony zdrowia podległych wielkopolskiemu samorządowi.

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH