Posłowie za zwiększeniem wydatków na walkę z dopalaczami

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie zaopiniowała w czwartek (14 października) wniosek Ministerstwa Finansów o przeznaczenie dodatkowych 20 mln zł na walkę z dopalaczami.

Chodzi o zmianę przeznaczenia 20 mln zł w ramach zaplanowanej w ustawie budżetowej na 2010 r. rezerwy celowej przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego.

MF napisało we wniosku do komisji, że kwota 10,2 mln zł ma być przekazana na „zwiększenie planu wydatków budżetu państwa w częściach, którymi dysponują wojewodowie na działania związane z nadzorem Państwowych Wojewódzkich Inspektorów Sanitarnych w zakresie tzw. dopalaczy”. Z prośbą o zmianę wystąpił do MF resort spraw wewnętrznych i administracji.

Komisja zgodziła się także, by 9,8 mln zł przeznaczyć dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego na sfinansowanie zlecenia badań dopalaczy zabezpieczonych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ekspertyzy, szkolenia, koszty delegacji służbowych, zakup materiałów i akcesoriów. Pieniądze pochodzić mają z rezerwy celowej na dofinansowanie zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego. W tym przypadku z wnioskiem do MF wystąpił resort zdrowia.

Ponadto komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek o przeznaczenie 36 mln zł na dofinansowanie realizacji programu wieloletniego pt. Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH