Podlasie: NFZ nakazał zwrócić szpitalom ponad 2,5 mln zł

Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku, Szpital Wojewódzki w Suwałkach, a także Szpital Psychiatryczny w Choroszczy muszą zwrócić Narodowemu Funduszowi Zdrowia pieniądze za zawyżanie rachunków za leczenie pacjentów po udarach. W sumie chodzi o kwotę ponad 2,6 mln zł za lata 2012-2014.

Podlaski NFZ zakończył właśnie kontrole, które sprawdzały wypełnianie warunków leczenia oraz rzetelności dokumentowania i rozliczenia świadczeń u pacjentów z udarem mózgu. 

W wyniku kontroli zauważono, że nagminne jest kwalifikowanie pacjentów do wysoko płatnej grupy rozliczeniowej, która obejmuje kompleksowe leczenie udarów mózgu powyżej 7 dni w oddziale udarowym, pomimo że pacjentom nie są udzielane wszystkie wymagane świadczenia.

Jak informuje płatnik z analizy zgromadzonego materiału wynika, że w szpitalu wojewódzkim dotyczyło to 77 z 79 skontrolowanych przypadków, w Suwałkach 54 z 54, zaś w szpitalu w Choroszczy 80 z 80. Poddana kontroli dokumentacja medyczna pacjentów nie potwierdza wdrożenia przez świadczeniodawców kompleksowego sposobu leczenia.

W wyniku kontroli świadczeniodawcy zostali wezwani do zapłaty, Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku musi oddać Funduszowi: 1 155 743,58 zł, Szpital Wojewódzki w Suwałkach: 929 309,68 zł, Szpital Psychiatryczny w Choroszczy: 533 096,35 zł. Szpitale mogą się odwołać od tej decyzji.

Więcej: m.bialystok.gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH