Podhalański Szpital Specjalistyczny: pielęgniarki przeciwko powiatowi nowotarskiemu

Pielęgniarki i położne z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu zwróciły się do wojewody o rozstrzygnięcie nadzorcze w sprawie stanowisk konkursowych w nowym statucie szpitala.

Reprezentacje związków zawodowych pielęgniarek i położnych wystąpiły do wojewody Stanisława Kracika o "podjęcie czynności nadzorczych w sprawie bezprawnego działania organów powiatu nowotarskiego".

Za niezgodne z przepisami uznały podjęcie przez Radę Powiatu w kwietniu br. uchwały zatwierdzającej zmiany w statucie placówki polegające na likwidacji stanowiska konkursowego pielęgniarki naczelnej i wprowadzeniu stanowiska zastępcy dyrektora ds. pielęgniarstwa. W nowym statucie zbrakło też stanowiska pielęgniarki oddziałowej. Obydwa te stanowiska uwzględnia zarówno dotychczasowa ustawa o ZOZ-ach, jak i nowa ustawa o działalności leczniczej.

Środowisko pielęgniarek i położnych prosi wojewodę o podjęcie wszelkich kroków prawnych w celu wstrzymania wykonania uchwały. Powołuje się przy tym na ubiegłoroczne orzecznictwo Sądu Najwyższego, które jednocześnie wskazuje, że tworzenie stanowisk menedżerów dla pielęgniarek kierujących pracą oddziałów szpitalnych, zamiast pielęgniarek "konkursowych" jest łamaniem prawa.

Więcej: http://www.dziennikpolski24.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH